Botoks Uygulamaları

Botoks

Son yılların en popüler kırışıklık tedavisi olan botoks için hemen herkes bir şeyler söylüyor, gazetelerde, televizyonlarda ve dergilerde haberler çıkıyor. Belki de arkadaşınızdan duydunuz veya daha fazlasını bilmek istiyorsunuz. Botoks'un sizin için uygun olup olmadığını merak ediyorsunuz. Öncelikle botoks'un yüz bölgesindeki faydalarını daha iyi anlayabilmek için kırışıklıkların nasıl oluştuğunu bilmek gerekir. Uzmanımıza ücretsiz danışabilirisiniz randevu telefonumuz 0 242 241 48 38

Kırışıklıklar nasıl oluşur?

Yüzümüzde mimiklerimizi her hareket ettirdiğimizde yani güldüğümüz, kızdığımız, şaşırdığımız zaman cilt altındaki kaslar hareket eder. Bu hareketlerin sürekli tekrarlanmaları ile zamanla yüzümüzde kırışıklıklar oluşur. Bu kırışıklıklara dinamik kırışıklıklar adı verilir. Kişinin mimiklerini kullanma sıklığı, güneşe maruz kaldığı süre, cilt ve kas yapısı, yaş ve cinsiyet bu kırışıklıkların seviyesinde belirleyicidir.

Botoks nedir?

Botoks kozmetik amaçla ilk olarak 1981 yılında kullanılmış olup, FDA'nın bu alanda kullanım onayı alması da kullanılmasını günden güne arttırmıştır. Botoks Clostridium Botulinum'un fermente kültürlerinden elde edilir.

Yüz şekillendirilmesinde ve yüz gençleştirmede (kırışıkların giderilmesi, kaş kaldırma vs.), aşırı terleme tedavisinde, migren tipi baş ağrısı tedavisinde kullanılmaktadır

Uygulama sırasında hasta istemiyorsa anestezi yapmaya gerek yoktur, yan etki yoktur.

Botoks uygulaması zamanla yüzde oluşan dinamik kırışıklıkları, çizgileri azaltan basit, cerrahi olmayan bir uygulamadır. On dakikalık bir uygulama ile kırışıklıklara yol açan kasları 4 aya kadar gevşetir. 3-7 gün içerisinde etkili olmaya başlar. Basit, hızlı ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir uygulama olduğu için, uygulama sonrası iş ve günlük yaşam etkilenmez.

Botoks hangi bölgelere uygulanır?

Özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan alın bölgesi, kaş arası ve göz kenarı çizgileri botoks tedavisine son derece iyi cevap vermektedir. Bunun dışında üst dudak ve boyun çizgileri tedavi edilebilir. Ayrıca el, ayak ve koltukaltı bölgelerinde terleme tedavisinde botoks kullanılmaktadır.

Botoks sizin için uygun mudur?

Kırışıklığı olan herkese uygulanabilir. Ancak hamile ve emziren kadınlara uygulanmaz. Görünüşüne önem veren binlerce kadın ve erkek botoksun faydalarından yararlanmak istiyor. Sadece sanatçılar, politikacılar, modeller değil, öğretmenler, anneler ve iş dünyasından ve hayatın her alanından insanlar da artık botoks uygulatıyor.

Botoks uygulamaları ?

Yüz, mimik kasları, boyun ve aşırı terleme tedavisinde botoks kullanılır